Reabilitacinė lova neįgaliam ir priedai, kurie palengvins Jūsų gyvenimą

Neįgalieji dažnai didžiąją laiko dalį praleidžia lovoje. Jie negali patys pakeisti savo pozicijos, o tai trukdo ir jiems, ir jų globėjams. Todėl nuolatinės negalios atveju profesionali reabilitacinė lova iš tikrųjų yra būtinybė. Bet ne tik. Kiti gaminiai, tokie kaip čiužinys nuo gulėjimo ar specialios pagalvės, taip pat gali būti neįkainojama pagalba. Žemiau rasite patikrintų produktų, skirtų žmonėms su negalia, kurie nuolat guli, apžvalgą.

Tinkama slaugos lova yra būtina

Jei esate neįgalus asmuo arba tokio asmens slaugytojas ir neturite specializuotos slaugos lovos, kasdienę veiklą atlikti jums tikrai sunku. Išlipti iš lovos ar net atsigulti ant jos gali būti nemenkas iššūkis. Jei pridėtume veiklą, susijusią, pavyzdžiui, su paciento higiena, paaiškėtų, kad kasdienybė be reabilitacinės lovos yra tikrai sunki tiek neįgaliajam, tiek jo globėjui, kuris kiekvieną dieną turi nešti pacientą. Tokiu būdu jis rizikuoja ir savo, ir paciento sveikata.

Reabilitacinės lovos skirstomos į  dviejų ir  keturių funkcijų lovas . Dvigubos funkcijos turi galimybę keisti čiužinio pagrindo pasvirimo kampą dviejose vietose – prie galvos atramos ir paciento kojų aukštyje. Keturių funkcijų lovos, kaip rodo pavadinimas, turi keturias čiužinio pagrindo pasvirimo keitimo funkcijas – galvos atramos, šlaunų, blauzdos srityje ir pasvirimą į posvyrio kampo padėtį (tai vienu metu nustatomas čiužinio padėtis). kūną 30 laipsnių kampu ir atremdamas pėdas). Žinoma, kuo daugiau pozicijų galėsite pakeisti, tuo geriau. Tačiau keturių funkcijų lova yra brangesnė, o tai visiškai suprantama.

Abiejų tipų slaugos lovos yra reguliuojamo aukščio. Paspaudę vieną nuotolinio valdymo pultelio mygtuką, galite nuleisti arba pakelti lovos pagrindą. Taip pacientą bus daug lengviau iškelti iš lovos arba paguldyti ant jos. Šis sprendimas taip pat palengvina priežiūros veiklą ir reabilitacijos pratimus.

Kalbant apie estetiką, reabilitacinės lovos dažniausiai būna dviejų versijų: su mediniu arba aliuminiu korpusu. Pirmasis tipas neabejotinai yra labiau „naminis“, kurio dėka jis geriau įsilies į jūsų interjerą. Tačiau dažniausiai lovos su mediniais elementais pasirinkimas siejamas su didesnėmis pirkimo išlaidomis.

Čiužinys – svarbiausias slaugos lovos elementas

Nepriklausomai nuo to, ar perkame slaugos lovą, ar paprastą lovą, vienas iš svarbiausių klausimų yra tinkamo čiužinio pasirinkimas . Neįgaliesiems būtina įsigyti čiužinį nuo pragulų . Pragulos yra problema, su kuria susiduria dauguma žmonių su negalia. Tai yra žaizdos, atsirandančios dėl nuolatinio ir ilgalaikio spaudimo tam tikroje odos vietoje. Jų gydymas yra sunkus ir ilgalaikis, todėl rekomenduojame profilaktiniais tikslais įsigyti specializuotą čiužinį dar prieš atsirandant pirmiesiems praguloms. Negydomos pragulos tikrai gilės, o tai itin pavojinga. Rinkoje yra įvairių tipų čiužinių nuo pragulų . Dėl šios priežasties tinkamo produkto pasirinkimas gali būti sudėtinga užduotis. Pagrindinis čiužinių nuo pragulų skirstymas į  statinius ir  dinaminius . Tarp statinių išskiriame bazinius porolono, gofruotus, ežiuko čiužinius ir  čiužinius su oro įdėklais . Pneumatiniuose čiužiniuose įrengtos specialios kameros ir pompa, kurios dėka galima keisti slėgį atskirose kamerose. Pneumatiniai čiužiniai skirstomi į  vamzdinius ir burbulinius , priklausomai nuo kamerų formos. Daugiau informacijos apie tam tikro tipo čiužinio naudojimą ir tinkamo modelio pasirinkimą rasite čia . Paklodės ir dangčiai – kaip sutaupyti laiko ir pinigų Žmonės, kurie nuolat yra gulimoje padėtyje, daugeliu atvejų nesinaudoja tualetu, o naudoja specialias sauskelnes suaugusiems. Esant tokiai situacijai, lovos čiužinys dažniausiai sušlampa gana dažnai. Valyti jį gali būti sunku, o daugeliu atvejų neįmanoma. Esant tokiai situacijai, geriausias sprendimas yra įsigyti vandeniui atsparų čiužinio užvalkalą ar paklodes . Dėl to čiužinio paviršius bus tinkamai apsaugotas nuo sušlapimo. Norėdami išvalyti užvalkalą ar paklodę, tiesiog nuimkite jį ir išskalbkite skalbimo mašinoje. Todėl tai yra ir palengvinimas bei laiko taupymas sergančio žmogaus slaugytojui. Pačiam pacientui neperšlampamų čiužinių užvalkalų naudojimas garantuoja komfortą ir higieną. Užvalkalas, skirtingai nei paklodė, nenuslys nuo čiužinio paviršiaus – tai gana svarbu renkantis tinkamą vandeniui atsparų gaminį .

Ar man reikia lovos reikmenų?

Čia viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Visų įmanomų priedų pirkimas nebus geriausias sprendimas. Tikriausiai kai kurie iš jų pasirodys pertekliniai.

Ranka su rankena leidžia neįgaliesiems lengviau pakeisti padėtį. Paprastai jis yra trikampio formos. Laikant šią rankeną lengviau atsikelti, norint išlipti iš lovos ar pavalgyti.

Kitas elementas, palengvinantis keltis, yra patraukiamos kopėčios . Pakopų dėka galite palaipsniui ir saugiai kilti aukštyn. Kai kuriose kopėčiose yra fluorescenciniai elementai, kurių dėka jos matomos net naktį.

Naktinis staliukas yra priedas, kuris puikiai tinka daugumai reabilitacinių lovų naudotojų. Toks specializuotas stalas yra aprūpintas ratukais, kuriuos lengva perkelti pagal poreikius. Pirkdami stalą atkreipkite dėmesį į jo aukščio reguliavimo galimybę – to dėka stalviršio aukštį galėsite reguliuoti pagal paciento poreikius.

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį?

Be galimybės keisti lovos pasvirimo laipsnį, išvaizdą ar papildomus elementus, be galo svarbu turėti galimybę nuleisti šoninius turėklus. Svarbu, kad juos būtų galima nuleisti žemiau lovos pagrindo lygio. Dėl to pacientas galės lengvai pakilti iš lovos ir patogiai atsisėsti ant jos krašto.

Reikia slaugos lovos trumpam? Pasinaudokite slaugos lovos nuoma

Pasinaudodami slaugos lovos nuoma neįgaliajam tikrai palengvinsite sergančiojo priežiūrą. Jei esate neįgalus, tokios lovos naudojimas palengvins ir kasdienybę. Slaugos lovų nuomos paslaugas teikia medstore internetinė parduotuvė.