Kada verta komercines patalpas nuomoti, o kada – pirkti?

Komercinės patalpos verslams reikalingos ne tik tam, kad darbuotojai turėtų iš kur dirbti, bet ir tam, kad galėtų vieni su kitais susibendrauti ir bendradarbiauti kartu klientų labui. Visgi galima pastebėti, jog verslininkai dažnai pasimeta ir nebežino, kada patalpas vertėtų nuomoti, o kada – pirkti? Tai kaip yra iš tikrųjų? Turbūt atsižvelgti priimant sprendimą reikėtų ne tik į finansinę padėtį, bet ir verslo būklę.

Verslo pradžia

Verslo pradžioje ne tik tenka susidurti su įvairiomis išlaidomis, bet ir daug investuoti. Neretai pradedant verslą net nereikia tikėtis, jog bus iš karto didelė grąža. Tad nenuostabu, jog tie, kurie pradeda verslą, neskuba iš karto tikėtis didelio pelno ir neperka komercinių patalpų. Komercinės patalpos Vilniuje nėra pigios, todėl pradedant verslą kur kas palankiau jas ne pirkti, o nuomoti.

Verslas, sukaupęs bent porą metų

Kai verslas sukaupia bent porą metų, tuomet jau galima galvoti apie patalpų įsigijimą. Visgi verta pastebėti, jog net ir tuomet verslai ne visada būna įsitvirtinę ir kai kuriais atvejais vis tiek prireikia laiko, kol jie galėtų įsigyti patalpas, kadangi ne visada yra suteikiama paskola. Tad nenuostabu, jog net ir verslai, esantys rinkoje porą metų, ne visada gali sau leisti įsigyti komercines patalpas Vilniuje.

Ilgesnę patirtį turintis verslas

Tie, kurie verslą turi jau daug metų, žino, jog arba jis labai sėkmingas ir neša didelį pelną, arba verslas netinkamai vykdomas. Visgi dažniausiai įmonės bankrutuoja pirmaisiais gyvavimo metais, tad jei nebankrutavote iki šiol, sveikiname, greičiausiai dėl to jaudintis jau nebereikia. Kai verslas stabilus, nėra didelis nei augimas, nei grėsmė mažėjimui, tuomet galima priimti sprendimą imti paskolą komercinių patalpų įsigijimui, ypač, jei manote, kad verslas dar gyvuos daug metų. Tokiu atveju galima nesijaudinti ir pasirinkti patalpas, kurios tiks ne tik jums, bet ir darbuotojams. Visgi atsižvelkite į situaciją ir neskubėkite. Kai kuriais atvejais naudinga pasitarti ne tik banko darbuotojais, bet ir nuosavu buhalteriu ir išgirsti jo nuomonę.