Kas yra Svarbu Pradedant Sportuoti

Norite turėti gražų,raumeningą kūną ir nusprendėte sportuoti? Šaunu! Šiame straipsnyje pateiksiu keletą patarimų pradedančiajam paimtų iš valgo.me portalo. Visų pirma, labai svarbu yra pats apsisprendimas. Esminis dalykas, kurį privalote suprasti yra tas, jog per mėnesį raumenų užsiauginti tikrai nepavyks. Jei norite pasiekti veidrodyje pastebimų rezultatų, sportui teks skirti ne vienerius metus. Deja tai yra yra ilgas procesas, reikalaujantis daug pastangų, pasiaukojimo ir užsispyrimo. Treniruotės atims nemažai jūsų laisvo laiko, tačiau, be abejo, teiks ir didelį malonumą.

Neišsigandote ir vis dar norite sportuoti?

Tada galime judėti pirmyn. Norėdami, kad jūsų pastangos sporto salėje būtų efektyvios, turite įsikalti į galvą tris esminius dalykus: reikia tinkamai treniruotis, teisingai maitintis ir pakankamai ilsėtis. Šios trys taisyklės yra neišvengiamai viena su kita susijusios ir jei neskirsite dėmesio bent vienai iš jų, pasiekti gerų rezultatų bus labai sunku.

Pradėkime nuo treniruočių

Esant galimybei, išsirinkite sporto klubą, kuriame treneriai neprašys papildomai mokėti už kiekvieną piršto pajudinimą ir netingės pradedančiajam parodyti, kaip yra taisyklingai atliekami pratimai. Jokiu būdu negalvokite, jog tai nėra svarbu! Pratimų atlikimo technika turi lemiamą reikšmę. Jei pratimus atliksite klaidingai, krūvį sugers visi kiti aplinkui esantys raumenys, bet tik ne tas, kurį treniruosite. Be to, yra didelė tikimybė prisižaisti ir gauti traumą, kurias išsigydyti, kaip žinia, yra gana sudėtinga – tai gali trukti metus laiko, o kartais net ir ilgiau. Jei nėra gero trenerio ar patyrusio draugo, kuris galėtų parodyti, kaip taisyklingai atlikti pratimus, būtinai pasinaudokite interneto pagalba. Tikrai nesunku rasti daug mokomųjų video, kuriouse demonstruojama pratimų atlikimo technika.

Treniruočių programa

Paprašykite sporto salėje dirbančio trenerio, kad jums sudarytų pratimų programą, o jei tai nėra n įmanoma, vėlgi pasinaudokite internetu. Sporto forumuose rasti gerą programą tikrai nesunku. Pradžiai pilnai tinka 3-jų dienų splitas su full-body (viso kūno) treniruote. Po mėnesio ar dviejų pereikite prie programos, sudarytos iš bazinių pratimų. Tai esminiai pratimai, kurių pagalba efektingai lavinami visi kūno raumenys. Kiti prarimai naujokui tikrai nėra reikalingi. Pirmomis treniruotėmis nepersistenkite – kūnas turi priprasti prie fizinio krūvio, kitaip jį tik alinsie ir galų gale persitreniruosite. Dažnai salėje tenka matyti šypseną keliančius jaunuolius, kurie, norėdami pasirodyti prieš draugus, kelia pernelyg didelius svorius, ko pasekoje stipriai nukenčia technika ir pačios treniruotės efektyvumas. Jokiu būdu nedarykite šitos klaidos! Visados rinkitės tokį svorį, su kuriuo galėsite pratimą padaryti taisyklingai, – koncentruokitės į techniką, nes tik taip pasieksite geriausią rezultatą. Svorius kelkite protingai – pamažu, nes kūno sąnariai prie krūvių pripranta daug lėčiau, negu kad mes norėtume.

Tapkite sveikesni ir stipresni

Visada atsiminkite, kad sportuojama tam, kad taptumėte sveikesni ir stipresni, o ne tam, kad save žalotumėte. Treniruotės pradžioje labai svarbu apšilimas. 8-10 minučių apšilkite ant bėgimo takelio, padarykite mankštą, pralankstykite ir apšildykite visus raumenis, ir tik tada pradėkite treniruotę. Organizmui apsipratus, treniruokitės sąžiningai, netingėkite, nekrapštykite salėje nosies, neepliurpkite su draugais ir jokiu būdu niekada nesėdėkite! Mobilųjį telefoną taip pat palikite rūbinės spintelėje. Treniruotė turi būti trumpa, bet efektyvi ir turi trukti iki vienos valandos. Jei gerai nesuprakaitavote, vadiansi laiką salėje praleidote veltui.

Kitas be galo svarbus ir neatsiejamas raumenų auginimo aspektas yra mityba…

Daugiau mano straipsnių ir naudingos informacijos mitybos tema, rasite Karolina Puodžiūtė puslapyje.