Kieto kuro katilai – ilgalaikis sprendimas

Svajojantys apie šiltus ir jaukius namus, dažnai renkasi kieto kuro katilus. Viena iš šio pasirinkimo priežasčių yra ta, kad šie šildymo prietaisai yra gana ekonomiški ir pigūs. Atėjus laikui rinktis šį pirkinį, tikime, kad gali kilti daugybė klausimų, kurį variantą geriausia pasirinkti. Todėl šiek tiek aprašysime jų tipus.

Dujų generaciniai- juose yra įrengtos net dvi degimo kameros. Juose gali būti naudojami briketai arba ne drėgnesnė, nei 20% drėgmės mediena. Jų valdymas gali būti ir mechaninis, ir elektroninis (mechaniniai ne taip tiksliai vykdo degimo procesą, kaip elektroniniai. Elektroniniai taip pat yra ir labiau veiksmingi). Šiuose katiluose yra įmontuojami ventiliatoriai, kurie katilo veikimą padaro dar efektyvesniu.

Ketiniai katilai – funkcionalūs išlieka daug metų. Tačiau nėra tokie veiksmingi, kaip plieniniai kieto kuro katilai.

Plieniniai – vieni iš ekonomiškesnių pasirinkimų: jiems reikalingas mažesnis kiekis kuro, prie jų nereikia taip dažnai prieiti, nes jie dega ilgai, tačiau jų minusas slypi tame, kad jie nėra tokie ilgaamžiai, kaip, pavyzdžiui, ketiniai katilai. Jų valdymas taip pat gali būti ir mechaninis, ir elektroninis.

Mūsų rekomendacijos

Renkantis pirkinį rekomenduojame nepamiršti atkreipti dėmesį ne tik į ilgaamžiškumą bei finansinius ypatumus, tačiau ir į naudojimo patogumą. Siūlome rinktis katilą, kurio naudojimas kuo mažiau sudėtingas, pavyzdžiui, su elektroniniais valdikliais. Teigiama savybė slypi ne tik naudojimo paprastume, tačiau ir didesniame efektyvume (greičiau pasiekiamas reikiamas temperatūros lygis). Tokie katilai, kurie valdomi elektroniniu būdu, yra nustatomi meistro. Žmogui nieko sudėtingo daryti nebelieka.

 

Kadangi dažniausiai viskas galų gale remiasi į finansus, svarbu apsvarstyti ir įvertinti sumą, kurią galėsite skirti pirkiniui – tai dar labiau susiaurins paiešką ir padės renkantis. Kainą galima įvertinti pagal katilo tipą, gamintoją, modelį ir katilo galingumą. Dažnai žmonės renkasi žinomus gamintojus ir tai yra suprantama – jie gali perskaityti daugiau atsiliepimų, taip pat gamintojai, kurie yra žinomesni, prideda patikimumo jausmą. Tačiau akcentuojame – verčiau vien tuo nesiremti, svarbiau atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip techniniai aspektai, pasirenkamų medžiagų kokybė ir taip toliau.