Pajamų deklaravimas dirbusiems Norvegijoje – už kiek metų galima susigrąžinti mokesčius?

 Kai ateina mokesčių susigrąžinimo laikas, tikriausiai kiekvienas nori, kad jie būtų grąžinti kaip įmanoma greičiau. Tikrai atsitinka tokių situacijų, kad ne visi tiksliai žino, kada galima pildyti deklaracijas ir pateikti tokias informacijas, tad būna ir taip, kad tiesiog tam tikri metai yra praleisti. Tačiau dėl to nereikia jaudintis, o ypač tiems, kurie dirbo Norvegijoje, nes ten sistema yra sudaryta taip, kad mokesčius galima susigrąžinti ne tik už praeitus metus. Tad jeigu ir jūs esate dar nedeklaravęs savo pajamų ilgą laiką, šį straipsnį būtinai pasiskaitykite, nes sužinosite už kurį laikotarpį jas galite atgauti.

Už kelerius metus galiu susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos?

Deklaruojant pajamas Lietuvoje dažniausiai esame pripratę, kad jos turi būti deklaruotos už metus, kurie ką tik pasibaigė. Tačiau grįžus gyventi į Lietuvą iš Norvegijos, verta žinoti tai, kad tikrai nebūtina tai padaryti iš karto. Jeigu apie tai pamiršote arba neturėjote galimybės, tai galite padaryti už ketverius metus. Tai yra pakankamai ilgas laiko tarpas, tad ir dokumentus galima susirinkti tų, kurių neturite ir viską atlikti neskubant ir be streso. O tai būtina padaryti, nes suma gali gautis pakankamai didelė, tad ir turėsite progą sutaupyti didesnę sumą ir prie jos pridėti atgautą sumą arba prisidėti prie pirkinio, kurį norėsite įsigyti.

Kiek laiko trunka mokesčių grąžinimas?

Dar viena aktuali tema, kuri susijusi su laikotarpiu, kai mokesčiai turi būti grąžinti yra per kiek laiko galima juos susigrąžinti. Vieno teisingo atsakymo pateikti tikrai nėra galimybės, nes kiekviena situacija yra individuali. Bet tikriausiai aišku kiekvienam, kad kuo daugiau reikalingų dokumentų bus pateikta, tuo visas procesas bus paprastesnis ir greitesnis, nei kad pačio grąžinimo proceso metu dar reikės rinkti papildomus dokumentus. Tad jeigu tik dabar pradėsite dirbti Norvegijoje kaip įmanoma labiau stenkitės saugoti visus dokumentus, nes galime garantuoti, kad jų prireiks.

Ar brangiai man tai kainuos?

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje gali kainuoti labai įvairiai, todėl yra sunku atsakyti, ar tai yra brangus procesas ar ne, nes kiekvienas skirtingai supranta sumas ir kam atrodo brangu, kitam gali atrodyti pigu. Verta žinoti tai, kad mokesčių dydis priklausys nuo to, kiek bus jų sugrąžinta, jeigu suma bus didesnė, tai ir mokesčių reikės sumokėti daugiau.