Vitaminų trūkumo požymiai ir kaip juos atpažinti

Dažnai neįvertiname sveikatos svarbos, tuo tarpu ji yra viena iš svarbiausių sričių, kurią turime prižiūrėti. Tam, kad kūnas būtų sveikas ir galėtų atlikti visas jo funkcijas, reikalingi tam tikri maisto produktai, kadangi su maistu ne kiekvienas galime gauti reikiamų medžiagų. Viena iš jų – vitaminai. Jie suteikia energijos, stiprina imunitetą ir padeda kovoti su ligomis. Tačiau, jei vitaminų trūksta organizme, pasireiškia tam tikri požymiai, kuriuos svarbu atpažinti laiku. Šiame straipsnyje sužinosite, kokie vitaminų trūkumo požymiai yra dažniausi ir kaip juos atpažinti.

Plaukų slinkimas

Vienas iš dažniausių vitaminų trūkumo požymių yra plaukų slinkimas. Daugeliui jis gali pasirodyti esantis paprastas dalykas, tačiau jei pastebite, kad jūsų plaukai smarkiai slenka, tai gali reikšti, kad trūksta tam tikrų vitaminų. B grupės vitaminai, ypač biotinas, yra reikalingi plaukų augimui ir jų stiprumui. Jei trūksta biotino, plaukai gali tapti trapūs ir pradėti slinkti.

Nuovargis

Jeigu jaučiate pastovų nuovargį, nors miegate pakankamai valandų, tai taip pat gali būti susiję su vitaminų trūkumu. Ypač svarbūs vitaminai, kurie reikalingi energijos gamybai organizme, yra B grupės vitaminai ir vitamino D3. Šie vitaminai padeda gaminti geležies turinčius fermentus, kurie reikalingi energijos gamybai ląstelėse. Jei jų trūksta, ląstelės negali gaminti pakankamai energijos, todėl nuovargis gali ateiti greitai ir pasilikti tol, kol trūkumas bus ištaisytas.

Odos bėrimai

Vitaminų trūkumas gali pasireikšti ir ant odos. Jeigu pastebite, kad jūsų oda tampa sausa ir pleiskanoja, tai gali reikšti tam tikrų vitaminų trūkumą. Ypač svarbi vitamino A reikšmė. Šis vitaminas yra reikalingas, kad oda galėtų tinkamai atsinaujinti ir išlaikyti tinkamą drėgmę.

Apetitas tam tikriems produktams

Jeigu pradedate jausti ypatingą norą suvalgyti tam tikrus produktus, tai taip pat gali būti susiję su vitaminų trūkumu. Daugeliu atveju kūnas pradeda siųsti signalus, kad trūksta tam tikrų maisto produktų, kurie yra turtingi tam tikrais vitaminais. Pavyzdžiui, jeigu norite valgyti citrusinius vaisius, tai gali rodyti, kad trūksta vitamino C.

Kaip atpažinti vitaminų trūkumą ir kada vartoti maisto papildus?

Patvirtinti vitaminų trūkumo diagnozę yra galima tik pasikonsultavus su gydytoju ir atlikus kraujo tyrimus. Tačiau jeigu pastebite bent kelis iš aukščiau išvardintų požymių, svarbu pagalvoti apie galimą trūkumą. Būtų gerai persvarstyti savo mitybą ir užtikrinti, kad valgote pačius sveikiausius bei maistingiausius produktus. Taip pat, jeigu manote, kad turite vitaminų trūkumą, galite pasikalbėti su savo gydytoju ir apsvarstyti tinkamiausią maisto papildą.

Skirkite dėmesio sau

Vitaminai yra būtini kiekvienam žmogui, jei norime, kad mūsų kūnas veiktų tinkamai. Svarbu atkreipti dėmesį į vitaminų trūkumo požymius ir laiku juos atpažinti. Kiekvienas esame skirtingas ir turime skirtingus mitybos poreikius, todėl, jei jaučiate kurį nors iš pirmiau aprašytų simptomų, geriausia kreiptis į gydytoją. Jei nustatomas vitaminų trūkumas, jį galima ištaisyti atitinkamai pakeitus mitybą ar vartojant maisto papildus. Rūpinimasis savo sveikata visada turėtų būti svarbiausias prioritetas. Tikimės, kad šis straipsnis padėjo suprasti požymius.

Kokybiškus gaminius galite įsigyti adresu https://provitaminai.lt/