Automobilių prekės, kurias kiekvienas vairuotojas turi turėti

Nors dabar galima rasti vis įvairesnių alternatyvų, automobiliai vis dar išlieka populiariausiomis transporto priemonėmis. Siekiant, kad kelionės su šiomis transporto priemonėmis būtų saugios ir komfortiškos, svarbu pasirūpinti įvairiais papildomais atributais – šį kartą išskyrėme pagrindines prekes, kurios turėtų būti Jūsų automobilyje.

Būtinų daiktų rinkinys

Pagal kelių eismo taisykles, kiekvienas vairuotojas savo automobilyje privalo turėti gesintuvą, vaistinėlę, avarinio sustojimo ženklą ir apsauginę liemenę. Nors kartais šias priemones nusprendžiama pasiskolinti tik keliaujant į techninę apžiūrą, visos jos ypač naudingos įvykus nelaimingiems atsitikimams. Gesintuvas padės užgesinti gaisrą, vaistinėlė pravers net ir smulkesnėms traumoms, o avarinio sustojimo ženklas ir ryški liemenė leis būti geriau matomiems kelyje tuomet, kai turėsite neplanuotai sustoti. Visi šie daiktai bagažinėje užima nedaug vietos, tačiau jų nauda – akivaizdi.

Automobilio tempimo ir užvedimo priemonės

Automobilio užvedimo laidai ypač praverčia žiemos sezonu, kuomet vis mažiau galime pasitikėti ne pirmus metus tarnaujančiu akumuliatoriumi. Jei jų neprireiks Jums patiems, galėsite ištiesti pagalbos ranką su tokia problema susidūrusiems kaimynams. Tuo tarpu tempimo lynas gali būti naudingas ištisus metus: jis padės ištraukti automobilį iš pusnies ar nutempti jį į kitą vietą sugedus. Tiesa, reikėtų įsitikinti, ar prie Jūsų transporto priemonės bus įmanoma jį pritvirtinti.

Atsarginė padanga ir domkratas

Net ir važinėdami su naujai įsigytomis padangomis, niekuomet negalime žinoti, kokias staigmenas sutiksime kelyje, todėl turime būti pasiruošę įvairiems scenarijams. Geriausia, jei automobilyje bus atsarginė padanga ir specialus transporto priemonės kėliklis. Dar kitaip žinomi kaip domkratai, jie yra pakankamai kompaktiški ir itin paprastai naudojami, tad padangos keitimo darbus lengvai turėtų pavykti atlikti ir patiems – taip neilgai trukus ir vėl galėsite tęsti savo kelionę.

Svarbiausių skysčių atsargos

Tikėtina, kad visų automobilinių skysčių atsargų bagažinėje laikyti nepavyks, tačiau nesuklysite, jei surasite vietos patiems būtiniausiems. Tarp jų dažnai įvardijamas aušinimo ir langų plovimo skysčiai – pastarasis ypač aktualus važiuojant esant prastesnėms oro sąlygoms ir ruošiantis ilgesnei kelionei. Jei tam tikroje atkarpoje nebus parduotuvių, stabtelėję ir vėl galėsite pasirūpinti geresniu matomumu. Geriausia, jei kartu su Jumis keliaus ir tepalai: ypač tuomet, jei vairuojate senesnį, dyzelinį automobilį ar ruošiatės ilgesnei atkarpai greitkelyje. Platus tepalų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudus ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/auto-prekes/automobiliniai-tepalai.

Pagrindinės žiemos prekės

Pastaraisiais metais ir vėl galime mėgautis šaltomis ir baltomis žiemomis, tad šiuo sezonu be gremžtuko ir šluotelės tikrai nepavyks išsiversti – kartais net ir po kelių valandų lauke savo automobilio galime nebeatpažinti. Tais atvejais, kai kieme transporto priemonė stovi dažniau, o Jūs neretai leidžiatės į ilgesnes keliones nelabai gerai nuvalytais keliais, verta pagalvoti ir apie kastuvą. Kai kurie jų modeliai bagažinėje tikrai neužims daugybės vietos.  

Kitos smulkios, tačiau naudingos detalės

Jei automobilyje vis dar liko laisvos vietos, o Jūs norite pasiruošti patiems įvairiausiems scenarijams, su savimi galite pasiimti dar daugiau naudingų daiktų. Galintiems smulkius darbus atlikti patiems, pravers įrankių komplektas, prožektorius ir universalus peiliukas, o jeigu ruošitės išsikviesti pagalbą, pravers šiltesnis pledas ir telefono pakrovėjas. Tuomet būsite tikri, kad jo baterija nenuseks pačiu netinkamiausiu momentu.

Nors naudingų prekių sąrašą abejotinai būtų galima išplėsti dar labiau, apsirūpinus šiomis priemonėmis, Jūsų lauks saugios ir patogios kelionės. Tačiau nepamirškite, kad šie niuansai priklauso ir nuo Jūsų pačių, o ypač – nuo Jūsų vairavimo stiliaus.