Darbuotojų paieška: ką atlieka įdarbinimo agentūros?

Tokios įmonės veikia tarsi tarpininkai tarp darbdavių ir darbuotojų, atlikdamos įvairias užduotis, pavyzdžiui geriausių kandidatų atrinkimą, jų peržiūrą ir galų gale, jų pristatymą savo klientams. Nors tokių agentūrų yra daugybė, bet nepaisant to, kad visos dirba panašiu principu, jos tikrai nėra vienodos, todėl specifinė darbuotojų paieška kartais gali būti atlikta tik specifinių specialistų.

Tarkime, kad nusprendėte dirbti su profesionalais, tai nereikia galvoti, kad žaibiškai visi vargai išsispręs, visa darbuotojų paieška iškarto atkris nuo Jūsų pečių. Pirmiausia, reikia su jais susitarti ir pasirašyti sutartį, kurioje bus nurodytos pagrindinės sąlygos. Žinoma, jog ten turi būti aptarti mokėjimai, planuojami rezultatai, o kai kurios agentūros net suteikia jiems garantiją. Tai yra labai geras būdas užtikrinti, kad jie pasamdys pačius tinkamiausius darbuotojus. Jeigu paskutinio kandidato pasirinkimas neatitiko lūkesčių, tai tokiu atveju agentūra grįžta atgal prie pradinio plano.

Atlikus sutarties sudarymą, agentūros atstovai su Jumis aptars kokia turi būti darbuotojų paieška Jūsų įmonėje, tiksliau, kokie yra Jūsų poreikiai. Galbūt Jums iš karto reikia ne vieno, o keleto specialistų, galbūt net viso skyriaus, o galbūt reikia užpildyti tik labai svarbią poziciją įmonėje. Žinoma, kad tai gali užtrukti nemažai, nes profesionalios agentūros tikslas yra surinkti kaip įmanoma daugiau informacijos tam, jog jie galėtų atrinkti pačius tinkamiausius kandidatus atsilaisvinusiai pozicijai. Jiems tikriausiai paprašys, kad pateiktumėte tikslų darbo aprašymą, reikalavimų sąrašą ir t.t..

Pirmiausia, įdarbinamo agentūra ištirs savo turimą duomenų bazę ir bandys ieškoti kvalifikuotų specialistų bei pasitelks savo darbuotojus, kurie turi savus pažinčių bei ryšių ratus. Tokie atrankų „asai“ geba dirbti labai greita, vos per keletą sekundžių išanalizuoti pateiktus gyvenimo aprašymus. Atsirinkę potencialius kandidatus, jie pradės bendrauti su jais individualiai. Svarbu paminėti, kad iš visų gautų bei turimų gyvenimo aprašymų, vos keli procentai prieis į sekantį atrankų etapą. Užsakovams perduoti bus vos keli, kurie labiausiai atitiks būsimos darbo vietos reikalavimus.

Daugiau sužinoti galite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska