Kaip tinkamai aliejuoti medieną?

Aliejinė apdaila skirta apsaugoti medieną ir išryškinti jos natūralų grožį, todėl ji yra populiari apdaila mediniams baldams atgaivinti.

Alyva yra skvarbi ir patvari; ji yra atspari vandeniui ir alkoholiui ir suteikia mediniams baldams patrauklų natūralų blizgesį ir tekstūrą. Rankomis įtrintos alyvos apdaila gali būti graži, bet tik tada, jei ji tinkamai naudojama. Aliejaus apdaila yra daug pranašesnė už tradicinį sėmenų aliejų; sėmenų aliejus yra lipnus ir sunkiai tepamas. Bet koks aliejinis paviršius turi būti periodiškai tepamas iš naujo, tačiau alyvos aliejų reikia tepti daug mažiau nei sėmenų aliejų. Svarbu pasirinkti tinkamą alyvos apdailą jūsų baldų projektui.

Alyvos apdailos rūšys

Šiuolaikinės alyvos apdailos medžiagos – paprastoji alyva, sintetinė ir natūralūs volframo alyvos sandarikliai – yra prasiskverbianti apdaila, tačiau jas reikia tepti periodiškai.  Alyvos apdaila gali būti pusiau blizgių ir blizgių formų, taip pat kelių beicų spalvų. Alyvos aliejus dažniausiai būna satininio paviršiaus. Linų sėmenų aliejaus apdaila yra sodri ir blizgi, tačiau norint pasiekti gerą apdailą, reikia daug tepti. Klasikinis sėmenų aliejaus apdaila – tai lygių dalių virinto sėmenų aliejaus ir terpentino mišinys. Yra daug sėmenų aliejaus apdailos variantų. Vienas geriausių iš jų – aliejinė apdaila, kurią sudaro lygios dalys virto sėmenų aliejaus, terpentino ir natūralaus lako. Sumaišykite sėmenų aliejaus apdailą keletą dienų prieš naudojimą. Daugeliui gabalėlių užtenka puslitris kiekvieno ingrediento.

Specialūs reikalavimai

Alyvos apdaila gali būti dengiama tiesiai ant paruoštos plikos arba beicuotos medienos. Turi būti naudojamos tik vandens arba grūdų nekeliančios (NGR) dėmės; aliejaus pagrindo dėmės trukdo aliejui prasiskverbti. Beicų spalvos volframo alyvos sandarikliai nudažo ir užbaigia viena operacija. Labai atviras miškas turi būti užpildytas prieš dengiant alyvos apdailą; tinka bet koks pastos užpildas. Sandarinimo nereikia. Aliejumi apdailinama mediena turi būti kruopščiai nušlifuota, kad būtų išlygintos atviros poros ir susidarytų lygus paviršius. Sandarinimas nereikalingas. Prieš dengdami apdailą, gerai nuvalykite baldą lipnia šluoste. Alyva medienai tai vienas iš būdų tinkamai apsaugoti bet kokius medienos gaminius nuo bet kokių oro sąlygų ar kitų kenkėjų.