Kokius remonto darbus automobiliui reikia atlikti periodiškai?

Atlikdamas profesionalią automobilio apžiūrą mechanikas įvertina dalis ir komponentus, kuriuos reikia atnaujinti, suremontuoti arba pakeisti. Be kita ko, specialistas patikrina stabdžių, aušinimo ir maitinimo sistemų, taip pat pakabos ir kėbulo veikimą – kokias dalis ir kaip dažnai reikėtų keisti?

Automobilio apžiūra

Automobilių gamintojai rekomenduoja automobilio techninę priežiūrą, profesionaliuose autoservisuose, pavyzdžiui, kemi.lt atlikti nuvažiavus 15 000-20 000 kilometrų, o jei rida nedidelė – kartą per metus. Tokią automobilio paslaugą paprastai sudaro:

  • variklio alyvos su filtru, oro kondicionavimo sistemos salono filtro, degalų filtro (dyzeliniuose automobiliuose) ir priekinio stiklo valytuvų keitimas;
  • stabdžių, pakabos, padangų, eksploatacinių skysčių būklės ir galimo nuotėkio, uždegimo žvakių, paskirstymo diržų patikra;
  • stabdžių suportų, spynų ir vyrių techninė priežiūra;
  • stovėjimo stabdžio arba vožtuvo tarpinės reguliavimas.

Tepalus, degalų filtrą ir priekinio stiklo valytuvus geriausia keisti rudenį, nes žiemą jie bus intensyviau naudojami. Kita vertus, salono filtrą rekomenduojama keisti pavasarį. Kas dvejus metus, atlikdamas automobilio techninę priežiūrą, mechanikas turėtų pakeisti: oro filtrą, stabdžių skystį ir degalų filtrą (benzininiuose automobiliuose). Automobilio savininkas taip pat turėtų kartą per dvejus metus atlikti išsamią oro kondicionavimo sistemos priežiūrą, įskaitant visos sistemos išvalymą nuo dūmų.

Kita vertus, aušinimo skystis periodiškai keičiamas kas trejus-penkerius metus. Reguliariai keičiant aušinimo skystį galima prailginti radiatoriaus arba vandens siurblio tarnavimo laiką. Akumuliatorius taip pat keičiamas vidutiniškai kas 5 metus.

Profesionalios serviso paslaugos

Vieni komponentai natūraliai dėvisi dažniau, kiti rečiau – pasirinktų automobilio dalių sugadinimui įtakos turi daugybė veiksnių: nuo naudojimo būdo, oro sąlygų iki sumontuotos dalies kokybės. Kartu negalima nustatyti, kaip dažnai reikia atlikti pasirinktų automobilio dalių techninę priežiūrą. Tokios paslaugos, kaip priekinio stiklo remontas ar sankabos keitimas, atliekamos skubiais atvejais, kai automobilis negali toliau tinkamai ir saugiai veikti.

Net iš pažiūros gerai veikiantis automobilis kartą per metus turėtų būti privalomai tikrinamas autoservise. Profesionalus ir patyręs mechanikas patars, koks sprendimas yra palankiausias, parinks ir sumontuos jūsų automobilio modeliui tinkamas dalis. Reguliari automobilio techninė priežiūra yra labai svarbi transporto priemonės ilgaamžiškumui ir funkcionalumui. Verta prisiminti, kad automobilio techninė būklė turi įtakos tiek vairuotojų, tiek kitų eismo dalyvių saugumui.