Papildomi vairavimo instruktorių patarimai jauniems vairuotojams

Galima drąsiai sakyti, kad bet kokiu atveju dauguma būsimų vairuotojų išlaiko egzaminus. Kai kuriems tai pasiseka greičiau, o kai kuriems reikia didesnio bandymų skaičiaus. Tačiau kai yra išlaikomas egzaminas, tikrai ne visi žino smulkesnius dalykus apie patį automobilį, juk vis tiek didesnė koncentracija būna į kelių eismo taisykles, kaip teisingai valdyti transporto priemonę ir panašiai. Tad jeigu jau ir jūs esate naujai iškeptas vairuotojas, tuomet ši informacija bus aktuali, nes vairavimo instruktorius nori supažindinti ir su kitais svarbiais niuansais.

Laisvai pavarai – ne

Vairavimo mokykla Vilniuje galbūt tokio dalyko ir nemokino, tačiau žiūrint į ilgesnę patirtį turinčius vairuotojus, galima matyti, kad labai dažnai, tam tikrose situacijose jie išjungia pavarą ir tuomet automobilis rieda. Taip galvojama, kad jis sunaudoja mažesnį kiekį degalų. Tačiau kada automobilyje yra išjungta pavara, jis tampa ganėtinai pavojingas, nes jeigu atsiras staigi ir neplanuota situacija, tuomet jį suvaldyti bus žymiai sunkiau. Taip pat ant laisvos pavaros nerekomenduojama važiuoti, kada kelias yra slidus. Tad jauni vairuotojai tokio dalyko turėtų vengti.

Tinkami vairavimo įgūdžiai tik per praktiką

Tikrai esate matę ne vieną kartą, kai jauni vairuotojai, norint pasipuikuoti prie kitų bando automobiliu atlikti tokius veiksmus, kurie nėra patartini ir tik be reikalo naudojamas kuras ir gadinamas automobilis, o tokie veiksmai gali būti:

  • Staigus greičio paspaudimas, kai dar stovinčio automobilio ratai prasisuka. Taip yra gadinamas kuras ir automobilio padangos;
  • Daromas labai staigus įsibėgėjimo manevras;
  • Dažnai spaudžiamas stabdžio pedalas.

Tai tik keli veiksmai, kurie rodo, kad automobilis valdomas neekonomiškai. Tad reikėtų žinoti, kad mašina važiuos ekonomiškai kai greitis bus tolygus, mažai kada bus spaudžiamas greičio pedalas. Aišku, toks supratimas ateis tik per praktiką, kai bus matoma, kad tvarkingas vairavimas gali būti žymiai efektyvesnis.

Prižiūrėti automobilį – labai svarbu

Dažniausiai, kai teisės yra išlaikytos, visada galvojame, kokį automobilį pasirinkti. Tačiau dažnu atveju neįvertiname tai, kad jį reikės prižiūrėti ir kartas nuo karto už tai mokėti, tad iš anksto visada tai būtina įvertinti. O kas apie tai nepagalvoja, nusiperka automobilį ir jokios papildomos priežiūros neskiria, kas ilgainiui tampa rimta problema, nes automobilis pradeda gesti. Tad vienu kartu remontas gali tapti kur kas brangesnis, nei kad tam tikrą laikotarpį jį reguliariai prižiūrėti. Tad prieš perkant automobilį reikia žinoti, kad reikės mokėti ne vien tik automobilio kainą, o bus ir kitos papildomos išlaidos.