Privatūs darželiai Vilniuje: kuo jie skiriasi?

Jeigu jau atėjo tas laikas, kada reikia apsispręsti dėl darželio ir priėmėte sprendimą, kad jūsų vaikas lankys privatų darželį, tačiau tai dar nėra viskas, nes tokių variantų nėra vienas, tad iš daugybės reikės pasirinkti tą vieną vienintelį. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visi privatūs darželiai yra tokie patys, tačiau pasidomėjus daugiau, tikrai būtų galima matyti skirtumus. Tad šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau, kokius skirtumus galima matyti, nes taip bus lengviau apsispręsti, kuris variantas yra tinkamiausias.

Aplinka, kurioje yra įsikūrę

Kad vaikai darželyje jaustųsi saugūs, jiems labai svarbi aplinka, kurioje jie būna. Tad privatus darželis Vilniuje apie tai tikrai pagalvoja, todėl saugi aplinka visada yra sukuriama. Kadangi vaikams labai svarbu kasdien išeiti į lauką, kad jie galėtų džiaugtis puikia sveikata, tai kiekvienas darželis turėtų pasirūpinti tinkamu kiemu, kad nei patys vaikai, nei pašaliniai žmonės negalėtų įeiti į teritoriją.

Ugdymas

Ugdymas kiekvienam vaikui tiek mažam, tiek dideliam yra labai svarbus, todėl kiekvienas darželis atitinkamai turėtų juo pasirūpinti. Galime pripažinti, kad ikimokyklinis ugdymas kiekviename darželyje gali skirtis, tačiau jie gali susikurti tokias programas, kurios, jų galva, yra pačios geriausios ir reikalingiausios vaikams. O tai yra puiku, nes kiekvienas tėvas gali pasirinkti tai, kas jų vaikui atrodo pats patikimiausias ir geriausias.

Kaina

Tai tikriausiai jau žino kiekvienas, kad bet koks privatus darželis kainuoja kiek daugiau, nei kad lankant valstybinį. Tačiau ir tų pačių darželių kainos skiriasi, jeigu lyginsite tarpusavyje. O tam priežastys gali būti pačios įvairiausios, pradedant nuo to, kad norima prikviesti dirbti kaip įmanoma geresnius specialistus, kuriems reikės mokėti algas, investicijų reikalauja ir įvairios medžiagos, su kuriomis yra dirbama, paties ugdymo kūrimas, maistas ir panašiai. Tad nereikia stebėtis, kad vieni kainuoja daugiau, kiti mažiau. Kuo privataus darželio kaina yra didesnė, vadinasi, jie daugiau investuoja į vaiką ir jo gerovę.

Kiek vaikų gali priimti

Dar palyginus privačius darželius tarpusavyje, galime matyti, kad vaikų grupės nėra vienodos. Tikriausiai daugelis tėvų norės pasirinkti tokį, kuriame vaikų skaičius yra mažesnis, nes taip automatiškai jis galės gauti kur kas daugiau dėmesio, nei tas vaikas, kuris yra didesnėje grupėje. Ypač tai aktualu turėtų būti mažiems vaikams, kuriems privačiame darželyje yra pirmieji metai.